ARGANOVÝ OLEJ NEBOLI MAROCKÉ ZLATO

Argania Spinosa kerneil oil, česky označovaný jako hydrogenovaný olej z jader Argánie trnité, je nejčastěji znám pod jednoduchým názvem Arganový olej.

ARGANOVÝ OLEJ NEBOLI MAROCKÉ ZLATO

Arganový olej je vyráběný z plodů stromu Argánie trnité, které rostou pouze v jihozápadním Maroku, proto je označován za jeden z nejdražších a nejcennějších olejů na světě vzhledem k velmi malé oblasti rozšíření stromů.

Na jeden litr arganového oleje je potřeba až 30 kg plodů arganie a jeho výroba, při které jsou tradičním způsobem plody vytloukány zabere mnohdy až 20 hodin.

Ne nadarmo se arganovému oleji přezdívá marocké zlato. V posledních letech získává tento vzácný olej stále vyšší popularitu, a to nejen v kosmetickém průmyslu, své uplatnění našel i v potravinářství.

 

ÚČINKY ARGANOVÉHO OLEJE NA PLEŤ

Arganový olej obsahuje vysoké množství účinný látek, zejména vitaminu E, karotenu, esenciálních mastných kyselin, vitaminu A a F. Za nejdůležitější funkci vitaminu E se pokládá jeho silná antioxidační činnost chránící buněčné membrány před poškození volnými radikály.Z hlediska obličejové kosmetiky vitamin E zabraňuje stárnutí a omlazuje pleť. Vitamin A se v posledních letech dostává do popředí zájmu, a to díky příznivým účinkům na zralou pleť. Regeneruje poškozenou pokožku UV zářením a zvyšuje její elasticitu. Vitamín F hydratuje pleť a zpomaluje proces stárnutí buněk pokožky.

Arganový olej je ideální pro suchou, citlivou i normální pleť, zkrátka je doporučován pro všechny typy pokožky obličeje. Mezi jeho nejznámější účinky patří zvyšování elasticity kůže, potlačení projevů stárnutí kůže a vyhlazení vrásek. Bývá často používán v boji s akné, kdy nežádoucí pupínky vysušuje a zároveň čistí pokožku.

Díky vysokému podílu antioxidantů regeneruje a vyživuje pleť. V kosmetickém průmyslu je oblíbený i pro své všestranné hojivé účinky, napomáhá hojení ekzému, lupénky nebo při kožních zánětech.

 

c             v 

Přihlášení

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Vice info