I RTY VYŽADUJÍ PRAVIDELNOU PÉČI

Rty toho o nás mohou prozradit daleko více než si myslíte a nic na našem obličeji neupoutá pozornost tolik, jako viditelně popraskané a suché rty. Proto bychom měli svým rtům poskytovat náležitou a pravidelnou péči, stejně jako celé obličejové pokožce.

I RTY VYŽADUJÍ PRAVIDELNOU PÉČI

Rty patří mezi velmi citlivou část obličeje a pozornost jim začínáme věnovat většinou až v momentě nepříjemného pocitu suchosti, v horším případě teprve tehdy, pokud dojde k jejich rozpraskání. Základem správné péče je pravidelná hydratace pomocí vyživujících balzámů na rty. Není nic snazšího než si dát svůj oblíbený hydratační balzám do kabelky a v případě potřeby ho několikrát denně na své rty aplikovat. Výsledkem budou dokonale vyživené a krásně hebké rty.

Cesta za dokonalými rty není složitá

Ke krásnému úsměvu nepatří jen bílé a zdravé zuby, ale i vláčné a vyživené rty. Pokud budeme pravidelně dodržovat pár základních pravidel, budou naše rty brzy k zulíbání. Nejčastější chybou, které se často i nevědomky dopouštíme, je olíznutí rtů. I když tento mnohdy automatický reflex používáme v dobré víře, jak pomoci suchým rtům, celou situaci tím bohužel ještě zhoršíme. Sliny totiž obsahují enzymy a citlivou pokožku rtů ještě více dehydratují. Jemnou pokožku rtů velmi ovlivňuje i časté používání rtěnek, a pokud neobsahují potřebnou hydrataci naše rty přirozeně vysušují. Proto je dobré před každým použitím oblíbené rtěnky na rty nejprve nanést tenkou vrstvu hydratačního balzámu. Po celém dni bychom neměli zapomínat ani na důkladné odlíčení rtů, nános neodlíčené rtěnky přes celou noc citlivou pokožku rtů opět zbytečně zatěžuje. K odlíčení rtů postačí jemné pleťové mléko, po odlíčení na rty opět naneste jemnou vrstvu pečujícího balzámu, který pokožku přes noc důkladně vyživí. Rtům bychom měli poskytovat výživu a ochranu po celý rok, protože počasí velmi ovlivňuje jejich podobu. Léto, stejně tak zima je obdobím, během kterého naše rty procházejí zatěžkávací zkouškou.

rtyV létě jsou rty vystavené suchu, slunečnímu záření, klimatizaci, slanému moři nebo chlórované vodě z bazénu. V zimě jsou zase rty vystavené mrazům, které stejně jako slunce a ostatní nepříznivé okolní vlivy rty extrémně vysušují. V létě bychom měli sáhnout především po balzámech, které obsahují UV faktory a chrání tak naše rty před slunečním zářením. V zimě je naopak dobré používat mastnější balzámy obsahující vyživující másla, oleje nebo jiné tuky. 

Nezapomínejme na to, že vzhled a zdraví našich rtů (stejně tak i celého těla) ovlivňuje i životní styl. Pro krásné rty je velmi důležitá hydratace – pravidelný přísun a dostatek pitné vody po celý den.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení