ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ

Snad každý z nás už o zázraku jménem kyselina hyaluronová někdy zaslechl. V posledních letech její popularita stále stoupá, zejména v kosmetickém průmyslu.

ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová se stala jednou z nejčastěji používaných látek při výrobě produktů, které zabraňují stárnutí pleti, a proto se jí často přezdívá „elixír mládí".

 

CO JSTE O KYSELINĚ HYALURONOVÉ NEJPÍŠ NETUŠILI?

Kyselina hyaluronová je přírodní hydratační látka, která je přirozeně obsažena v lidském organismu, a to v poměrně vysoké koncentraci. Je běžnou součástí pojivových, epiteliálních nebo nervových tkání a najít jí můžeme například v pokožce, vlasech, dásních, kloubní tekutině, za oční čočkou či v močovém měchýři. Zde kyselina hyaluronová plní důležitou roli, nasává velké množství vody a díky své gelovité struktuře přispívá nejen k tolik potřebné hydrataci, ale i hladkému vzhledu.

Zajímavostí je, že neexistuje žádná jiná látka, která by byla schopna na sebe vázat enormní množství vody, mnohdy až tisíci násobky své hmotnosti tak jako kyselina hyaluronová. Proto je velmi důležitou součástí v procesu hydratace a regenerace pokožky. Podle vědeckých výzkumů se v těle nachází přibližně 15 gramů kyseliny hyaluronové, ale s rostoucím věkem postupně dochází k poklesu produkce této zázračné hydratační látky.

Pokles kyseliny hyaluronové v organismu se projevuje prostřednictvím přibývajících a tolik nežádoucích vrásek, dehydratací, ochablostí a zhoršenou regenerací pokožky.

Jistě stojí za zmínku, že používání kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové není výsadou pouze žen, doporučována je i mužům, a to bez ohledu na věk nebo typ pleti. V mladším věku, kolem 25 let je používání kyseliny hyaluronové, například ve formě krému, výborná prevence do budoucna proti vráskám, v období kolem 40 roku života by mělo být používání kosmetiky s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové běžnou součástí našich životů, tedy za předpokladu, že chcete udržovat svou pleť bez viditelných vrásek.

 

ÚČINKY KYSELINY HYALURONOVÉ NA PLEŤ

Důvodů, proč pravidelně používat kosmetiku s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové můžeme uvést hned několik. Kyselina hyaluronová redukuje a vyplňuje vrásky, dokáže vyhladit jemné linie obličeje a očního okolí, ale také předchází tvorbě nových vrásek. Dalším jejím účinkem, který jistě stojí za zmínku je posilování schopnosti kůže zadržet vodu a tím hydratovat, regenerovat a vyhlazovat obličejovou pokožku.

Pravidelné používání kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové zvyšuje celkovou elasticitu a pružnost pleti. Dalším nespornou výhodou této přírodní hydratační látky je působení na stimulaci a tvorbu nových buněk, napomáhá při hojení obličejových jizev a jizviček, které mohly vzniknout například v důsledku akné.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení